Kaip apskaičiuoti paros baltymų kiekį?
Nustatyti, kiek baltymų reikia suvartoti jūsų organizmui, gali būti sudėtinga užduotis. Nors sveikam organizmui baltymų reikia visiems, baltymų poreikis kiekvienam žmogui skiriasi.
Laimei, yra paprastas būdas apskaičiuoti suvartojamų baltymų kiekį: tiesiog naudokite baltymų skaičiuoklę.
Mūsų skaičiuoklėje paprasta įvesti savo duomenis (lytį, kūno svorį, aktyvumo lygį, ūgį) ir gauti tikslią rekomenduojamą baltymų kiekį per dieną.
Laikydamiesi šio patarimo tikrai patenkinsite baltymų poreikį ir suteiksite organizmui reikalingų maisto medžiagų!
Kaip valgyti pakankamai baltymų?
Su maistu gauti pakankamai baltymų gali būti sudėtinga užduotis, ypač tiems, kurie laikosi riboto kaloringumo dietos. Laimei, baltymų yra įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, liesoje mėsoje, žuvyje, kiaušiniuose ir pupelėse. Taip pat galite į rytinį kokteilį ar kokteilius įberti baltymų miltelių, kad gautumėte papildomą baltymų kiekį.
Jei nevalgote mėsos, baltymų galite gauti iš augalinių šaltinių, pavyzdžiui, tofu, riešutų ir sėklų.
Skirtingi baltymų šaltiniai taip pat gali būti išskirtinai naudingi sveikatai. Pavyzdžiui, derinant ankštines daržoves su lapiniais žalumynais ar sėklomis, gaunami visaverčiai baltymai, kuriuose yra nepakeičiamųjų aminorūgščių, kurių organizmas negali pasigaminti pats.
Valgydami nedidelius baltymų turinčius užkandžius tarp valgymų galite padidinti baltymų kiekį. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, stenkitės derinti baltymingą sveiką maistą su mažesniais baltymingais užkandžiais per dieną.
Iš anksto planuodami ir sąmoningai rinkdamiesi maistą valgymo metu galite patenkinti baltymų poreikį ir kartu išlaikyti mažą kalorijų kiekį.
Valgydami daug baltymų turintį maistą visą dieną taip pat galite išvengti alkio, o raumenys gauna degalų, reikalingų optimaliai jų veiklai!
Kodėl mums reikia baltymų?
Jei norite auginti raumenis ir padidinti kūno masę, labai svarbu, kad kasdien su maistu gautumėte pakankamai baltymų. Baltymai padeda organizmui atstatyti raumenų skaidulas po treniruotės ir skatina augimą, todėl labai svarbu užtikrinti, kad su maistu gautumėte reikiamą baltymų kiekį.
Baltymai - tai sluoksnis svarbiausių maistinių medžiagų, kurių mūsų organizmui reikia baltymų sintezei ir raumenų formavimuisi. Kiekvieną dieną reikia tam tikro baltymų kiekio, kad organizmas tinkamai funkcionuotų ir augtų raumenys.
Skirtingiems žmonėms, priklausomai nuo jų amžiaus, lyties ir fizinio aktyvumo lygio, per parą reikia suvartoti skirtingą baltymų kiekį. Apskritai suaugęs žmogus turėtų suvartoti apie 0,8 g baltymų vienam kilogramui kūno svorio; sportininkams, atsižvelgiant į jų poreikius, gali būti naudinga suvartoti 1-1,6 g baltymų vienam kilogramui.
Rinkdamiesi liesus baltymų šaltinius, pavyzdžiui, žuvį, paukštieną ir liesą jautieną, galėsite gauti reikiamą baltymų kiekį, negaudami per daug nesveikų riebalų.
Baltymų papildai gali būti puiki alternatyva, jei sunku pasiekti baltymų kiekį vien tik maistu.
Su maistu gaudami pakankamai baltymų užtikrinsite, kad kiekvieną dieną pasieksite savo baltymų kiekį ir suteiksite raumenims degalų, reikalingų didelėms raumenų skaiduloms efektyviai formuoti ir atkurti.
Koks yra neigiamas baltymų poveikis?
Dauguma žmonių mano, kad baltymai yra geras dalykas. Taip ir yra, tačiau saikingai. Tačiau kai žmonės vartoja daug baltymų, tai gali turėti neigiamą poveikį.
Pirma, per didelis baltymų kiekis gali apkrauti inkstus. Jie turi dirbti sunkiau, kad apdorotų visus baltymus, o tai gali sukelti problemų.
Antra, dėl didelio baltymų kiekio dietos dažnai tenka valgyti mažiau kitų produktų, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių. O jie yra labai svarbūs gerai sveikatai.
Trečia, valgant daug baltymų gali padidėti svoris. Organizmas baltymų perteklių paverčia riebalais, o papildomi riebalai gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Taigi, nors baltymai yra svarbūs, per didelis jų kiekis gali būti žalingas.
Kiek svarbūs baltymai nėštumo metu?
Baltymų vartojimas yra svarbi nėštumo dalis. Vartojant didesnį baltymų kiekį, būsimoms motinoms galima geriau užtikrinti, kad jų negimęs kūdikis gautų pakankamai baltymų viso nėštumo metu.
Baltymai yra pagrindinis sveiko vystymosi ir augimo veiksnys, todėl nėščiosios per tuos devynis mėnesius turėtų stengtis gauti daugiau baltymų nei įprastai. Papildomas baltymų vartojimas taip pat gali padėti kovoti su įprastomis nėštumo problemomis, pavyzdžiui, nuovargiu ar pykinimu, nes palaiko aukštą energijos lygį.
Nėščiosios turėtų kasdien valgyti daug baltymų turinčių produktų, pavyzdžiui, žuvies, paukštienos, kiaušinių, lęšių, pupelių, riešutų ir sėklų, kad gautų organizmui reikalingų pagrindinių maistinių medžiagų.
Besilaukiančioms motinoms, kurios vien su maistu negali gauti pakankamai baltymų, yra baltyminių papildų, kurie gali būti labai naudingi norint saugiai ir lengvai padidinti baltymų kiekį. Galiausiai didesnis baltymų kiekis nėštumo metu gali būti naudingas ir motinai, ir kūdikiui.
Atsakomybės apribojimas
Šioje svetainėje pateikiama informacija yra tik mokomojo pobūdžio ir neturėtų būti laikoma medicinine konsultacija. Šioje svetainėje pateikta baltymų skaičiuoklė skirta apskaičiuoti jūsų dienos baltymų ir kalorijų poreikį pagal jūsų įvestą informaciją. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tai yra tik apytikris įvertinimas. Jūsų poreikiai gali skirtis atsižvelgiant į kūno sudėtį, gyvenimo būdą ir kitus veiksnius.
Mes negarantuojame šioje skaičiuoklėje pateiktos informacijos tikslumo ar išsamumo ir neatsakome už jokias klaidas ar praleidimus. Naudodamiesi šia svetaine ir baltymų skaičiuoklėje pateikta informacija rizikuojate patys. Primygtinai rekomenduojame pasitarti su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu prieš iš esmės keičiant savo mitybą ar fizinio aktyvumo režimą.
Naudodamiesi šia svetaine ir baltymų skaičiuokle, sutinkate su šios atsakomybės atsisakymo sąlygomis. Jei nesutinkate su šiomis nuostatomis ir sąlygomis, neturėtumėte naudotis šia svetaine ir baltymų skaičiuokle.